Slza a Trojzubec. Ostrava prodá pozemky v centru. Na jednom vyroste mrakodrap

​Ostrava chce prodat dvě lukrativní plochy k zástavbě přímo v centru města na území Karoliny.

Slza a Trojzubec. Ostrava prodá pozemky v centru. Na jednom vyroste mrakodrap

Vizualizace: Město Ostrava

Záměr prodeje proluk označených jako Slza a Trojzubec schválili městští zastupitelé. Zájemci mohou své investiční záměry podávat do konce září.

Minimální kupní cena za plochu Slza je 37 milionů korun, u Trojzubce to je 56 milionů korun. Město už dříve avizovalo, že v lokalitě zvané Slza by měla být nová výšková dominanta města.

"Jen málokteré město může v dnešní době nabídnout k zástavbě tak lukrativní pozemky, jaké aktuálně nabízíme k prodeji. A informace o zájmu společností o budování infrastruktury pro služby v centru Ostravy máme," řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

Podle něj bude město posuzovat kvalitu návrhů a jejich pozitivní dopad na dané území.

"K prodeji nabízíme více než 16.000 metrů čtverečních v samém srdci města. Investor by tady mohl stavět hotel, administrativu, bydlení nebo prostory pro služby. Tímto krokem chceme pomoci dotvořit území kolem Karoliny, které přímo navazuje na centrum města. Určitě se přitom nejedná o poslední pozemky, které nabídneme k prodeji. Připravujeme další výzvy se zaměřením na bytovou výstavbu v centrální části města," uvedla náměstkyně Zuzana Bajgarová (ANO).

V případě plochy Slza je požadováno, aby stavba měla minimálně 12 nadzemních podlaží, u Trojzubce by to měla být alespoň tři patra.

Celý článek čtěte na PATRIOT MAGAZÍN.cz

Přehled všech článků

Archiv článků

04. 07. 19 ​Jih po osmi letech upravil nájemné v obecních bytech

26. 06. 19 Ostrava prodá pozemek v centru, proluku Nové Lauby

17. 06. 19 Moravskoslezský kraj již zná vítěze tradiční soutěže Stavba roku.

27. 05. 19 Slza a Trojzubec. Ostrava prodá pozemky v centru. Na jednom vyroste mrakodrap

Hledáte si vhodné bydlení nebo jen krátkodobé ubytování? U nás si můžete rezervovat pěkné ubytování na dovolenou za rozumnou cenu. Doporučujeme Vám hlavně katalog ubytování Beskydy, kde si s lehkostí vyberete a rezervujete svůj pobyt přímo u majitele.

Zámečnictví - Istalatérství Jan Kavka z Paskova nabízí prodej, instalace a servis kotlů na tuhá paliva značky EkoKomfort, EkoPerfekt a Viadrus.

Developer FINEP nabízí prodej bytů Praha v žádaných lokalitách za atraktivní ceny!

Novostavby, reality Praha od Faraon reality.

-->