​Jih po osmi letech upravil nájemné v obecních bytech

Městský obvod Ostrava-Jih, který spravuje největší bytový fond v rámci města Ostravy, zvýšil ceny nájemného v obecních bytech.

​Jih po osmi letech upravil nájemné v obecních bytech

Ilustrační foto: Archiv

Naposledy tak učinil v roce 2011. Důvodem jsou narůstající náklady spojené s řádnou údržbou bytového fondu a také dlouhodobý záměr radnice zvyšovat kvalitu bydlení v obecních bytech.

„Na běžné opravy a řádnou údržbu bytového fondu, který v současnosti čítá 5237 bytů v 312 bytových domech, vynakládáme zhruba 85 milionů korun ročně a další finanční prostředky jdou na investiční akce. Jen vloni šlo o investice ve výši 38 milionů korun. Z důvodu zvyšování komfortu a kvality bydlení provádíme kompletní rekonstrukce bytových domů, společných prostor i jednotlivých bytů," uvedla místostarostka pro bytovou oblast Markéta Langrová.

"Postupně budeme rekonstruovat také stará umakartová jádra. Mezi naše priority patří i bezpečnost, v obecních bytech jsou instalovány hlásiče požáru i detektory oxidu uhelnatého. V problémových obecních domech jsme umístili kamerový systém se záznamem," uvedla Markéta Langrová.

"V součinnosti odborů bytového a sociální péče a zástupců policie provádíme kontroly, na jejichž základě jsme již ukončili nájem několika desítkám obyvatel, kteří nedodržovali domovní řád a znepříjemňovali bydlení ostatním a řada dalších dostala výzvu k sjednání nápravy. K zajištění transparentnosti a optimalizace cen prováděných prací využíváme tzv. dynamický nákupní systém,“ uvedla místostarostka s tím, že všechny finance získané z navýšení nájemného budou účelně mířit zpět do bytového fondu.

Celý článek čtěte na PATRIOT MAGAZÍN.cz

Přehled všech článků

Archiv článků

28. 01. 20 Pojištění majetku musí chránit vaši nemovitost

04. 07. 19 ​Jih po osmi letech upravil nájemné v obecních bytech

26. 06. 19 Ostrava prodá pozemek v centru, proluku Nové Lauby

17. 06. 19 Moravskoslezský kraj již zná vítěze tradiční soutěže Stavba roku.

Máte už dost dovolených v zahraničí a opět byste rádi zažili skvělou domácí dovolenou? Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad. U nás si můžete rezervovat pěkné ubytování na dovolenou za rozumnou cenu. Doporučujeme Vám hlavně katalog ubytování Beskydy, kde si s lehkostí vyberete a rezervujete svůj pobyt přímo u majitele. Ubytování v blízkosti největšího města Ostravska zase naleznete na stránce ubytování Ostrava. Vybrat si zde můžete z nabídky hotelů, penzionů a chat.

Zajímají vás novostavby Praha? Nabídka bytů od developera FINEP vás jistě zaujme!

Novostavby, reality Praha od Faraon reality.

Hledáte krátkodobé ubytování pro strávení vaší dovolené? Doporučujeme Vám si prohlédnout ubytování Ostrava na oblíbeném portálu Hauzi.cz. Jelikož je Ostrava třetí největší město v Česku, nabízí Vám mnoho atrakcí a kulturních památek. Na Hauzi najdete bohatou nabídku ubytování, ale také blog, kam se vydat na výlet v Ostravě a okolí.

-->