Ostrava prodala za čtvrt miliardy 35 hektarů v Hrušově pro lehkou průmyslovou zónu

Ostravští zastupitelé ve středu 19. září rozhodli o prodeji pozemků v rozvojové zóně Hrušov společnosti Contera Management.

Ostrava prodala za čtvrt miliardy 35 hektarů v Hrušově pro lehkou průmyslovou zónu

Jde o pozemek vymezený ulicí Bohumínskou a železniční tratí. Foto: google.cz

Za území o rozloze 35,07 hektaru zaplatí 255 046 813 korun. Investor se zavázal, že v pěti etapách vybuduje v lokalitě průmyslovou zónu včetně nezbytné technické infrastruktury. O pozemky se původně ucházeli čtyři zájemci. Zastupitelstvo města v červnu schválilo pořadí, ve kterém se zájemci probíhala jednání.

Nejvyšší kupní cenu nakonec nabídla společnost Contera Management, přičemž celkovou částku zaplatí najednou, nikoliv po částech po dokončení jednotlivých etap, jak zněl původní návrh.

Město Ostrava stanovilo v záměru na prodej pozemků v této lokalitě nejnižší nabídkovou cenu na 195 645 275 korun bez DPH. Zahrnuje přitom veškeré náklady, které byly vynaloženy na přípravu lokality.

„Jsem rád, že se po intenzivních prázdninových jednáních, která byla často velmi časově náročná, obě strany dohodly na znění smlouvy o prodeji pozemků v lokalitě, která byla stižena povodněmi a dlouhodobou devastací. Pozemky jsme začali zcelovat před 12 lety. Podepsáním kontraktu bude završena dlouholetá snaha města o nalezení nového využití pro tuto lokalitu. To, že v ní do pěti let vznikne až 700 nových pracovních míst považuji za velmi pozitivní ukončení této dlouhé cesty,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Investor se zavázal vytvořit 703 nových pracovních míst v horizontu následujících desíti let, přičemž z tohoto počtu bude 200 pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou. První etapa zaujímající cca 15 ha bude ze 70 % zastavěna využívanými objekty do konce roku 2023, přičemž celé území bude tímto způsobem zastavěno do konce roku 2025.

Celý článek čtěte na PATRIOT MAGAZÍN.cz

Přehled všech článků

Archiv článků

28. 01. 20 Pojištění majetku musí chránit vaši nemovitost

04. 07. 19 ​Jih po osmi letech upravil nájemné v obecních bytech

26. 06. 19 Ostrava prodá pozemek v centru, proluku Nové Lauby

17. 06. 19 Moravskoslezský kraj již zná vítěze tradiční soutěže Stavba roku.

Máte už dost dovolených v zahraničí a opět byste rádi zažili skvělou domácí dovolenou? Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad. U nás si můžete rezervovat pěkné ubytování na dovolenou za rozumnou cenu. Doporučujeme Vám hlavně katalog ubytování Beskydy, kde si s lehkostí vyberete a rezervujete svůj pobyt přímo u majitele. Ubytování v blízkosti největšího města Ostravska zase naleznete na stránce ubytování Ostrava. Vybrat si zde můžete z nabídky hotelů, penzionů a chat.

Poptáváte nové byty Praha? Nabídka plánovaných bytů od developera FINEP vás jistě zaujme!

Novostavby, reality Praha od Faraon reality.

Hledáte krátkodobé ubytování pro strávení vaší dovolené? Doporučujeme Vám si prohlédnout ubytování Ostrava na oblíbeném portálu Hauzi.cz. Jelikož je Ostrava třetí největší město v Česku, nabízí Vám mnoho atrakcí a kulturních památek. Na Hauzi najdete bohatou nabídku ubytování, ale také blog, kam se vydat na výlet v Ostravě a okolí.

-->