Třinec vyhlásil Stavbu roku, vyhrál rodinný dům v Lyžbicích

​Originalitu a odvahu projevili vítězové letošního ročníku soutěže Stavba roku, kterou už tradičně vyhlašuje odbor stavebního řádu a územního plánování třineckého magistrátu.

Třinec vyhlásil Stavbu roku, vyhrál rodinný dům v Lyžbicích

Vítěz kategorie Stavby pro bydlení. Foto: Město Třinec

Odborná komise letos hodnotila celkem patnáct přihlášených objektů ve třech kategoriích – rodinné domy, stavby komerčního charakteru a obnovy fasád stávajících objektů a veřejných prostranství. V pondělí 17. prosince 2018 pak komise slavnostně vyhlásila výsledky a ocenila v obřadní síni třinecké radnice nejzdařilejší stavby, jejich stavebníky i autory návrhů.

„Stavbu roku jsme hodnotili po devatenácté a stále si ji užíváme a baví nás čím dál víc. Mám radost, že v Třinci přibývá povedených staveb a že umíme být i v Třinci odvážní a originální,“ podotkla primátorka Třince Věra Palkovská.

Dodala, že soutěž Stavba roku je vhodnou příležitostí pochválit a poděkovat stavebníkům a autorům návrhů, kteří vzhled Třince svými rekonstrukcemi nebo novostavbami pomáhají dále vylepšovat. „Chceme, aby byl Třinec stále hezčí a aby se tu lidem dobře žilo. Oceněné stavby zvelebují naše město a jsou často motivací a inspirací i pro ostatní,“ dodala primátorka.

Do soutěže se mohly přihlásit stavby na území města zkolaudované v období od 1. 11. 2016 do 31. 10. 2018. Komise opět hodnotila všechny stavby velmi pečlivě a posuzovala více důležitých faktorů než jen samotný objekt. Bral se v úvahu celkový vzhled staveb, zpracování architektonických detailů, posuzovalo se souznění stavby s okolím a rovněž terénní úpravy.

Celý článek čtěte na PATRIOT MAGAZÍN.cz

Přehled všech článků

Archiv článků

28. 01. 20 Pojištění majetku musí chránit vaši nemovitost

04. 07. 19 ​Jih po osmi letech upravil nájemné v obecních bytech

26. 06. 19 Ostrava prodá pozemek v centru, proluku Nové Lauby

17. 06. 19 Moravskoslezský kraj již zná vítěze tradiční soutěže Stavba roku.

Máte už dost dovolených v zahraničí a opět byste rádi zažili skvělou domácí dovolenou? Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad. U nás si můžete rezervovat pěkné ubytování na dovolenou za rozumnou cenu. Doporučujeme Vám hlavně katalog ubytování Beskydy, kde si s lehkostí vyberete a rezervujete svůj pobyt přímo u majitele. Ubytování v blízkosti největšího města Ostravska zase naleznete na stránce ubytování Ostrava. Vybrat si zde můžete z nabídky hotelů, penzionů a chat.

Poptáváte nové byty Praha? Nabídka plánovaných bytů od developera FINEP vás jistě zaujme!

Novostavby, reality Praha od Faraon reality.

Hledáte krátkodobé ubytování pro strávení vaší dovolené? Doporučujeme Vám si prohlédnout ubytování Ostrava na oblíbeném portálu Hauzi.cz. Jelikož je Ostrava třetí největší město v Česku, nabízí Vám mnoho atrakcí a kulturních památek. Na Hauzi najdete bohatou nabídku ubytování, ale také blog, kam se vydat na výlet v Ostravě a okolí.

-->