​Jih po osmi letech upravil nájemné v obecních bytech

Městský obvod Ostrava-Jih, který spravuje největší bytový fond v rámci města Ostravy, zvýšil ceny nájemného v obecních bytech.

​Jih po osmi letech upravil nájemné v obecních bytech

Ilustrační foto: Archiv

Naposledy tak učinil v roce 2011. Důvodem jsou narůstající náklady spojené s řádnou údržbou bytového fondu a také dlouhodobý záměr radnice zvyšovat kvalitu bydlení v obecních bytech.

„Na běžné opravy a řádnou údržbu bytového fondu, který v současnosti čítá 5237 bytů v 312 bytových domech, vynakládáme zhruba 85 milionů korun ročně a další finanční prostředky jdou na investiční akce. Jen vloni šlo o investice ve výši 38 milionů korun. Z důvodu zvyšování komfortu a kvality bydlení provádíme kompletní rekonstrukce bytových domů, společných prostor i jednotlivých bytů," uvedla místostarostka pro bytovou oblast Markéta Langrová.

"Postupně budeme rekonstruovat také stará umakartová jádra. Mezi naše priority patří i bezpečnost, v obecních bytech jsou instalovány hlásiče požáru i detektory oxidu uhelnatého. V problémových obecních domech jsme umístili kamerový systém se záznamem," uvedla Markéta Langrová.

"V součinnosti odborů bytového a sociální péče a zástupců policie provádíme kontroly, na jejichž základě jsme již ukončili nájem několika desítkám obyvatel, kteří nedodržovali domovní řád a znepříjemňovali bydlení ostatním a řada dalších dostala výzvu k sjednání nápravy. K zajištění transparentnosti a optimalizace cen prováděných prací využíváme tzv. dynamický nákupní systém,“ uvedla místostarostka s tím, že všechny finance získané z navýšení nájemného budou účelně mířit zpět do bytového fondu.

Celý článek čtěte na PATRIOT MAGAZÍN.cz

Přehled všech článků

Archiv článků

04. 07. 19 ​Jih po osmi letech upravil nájemné v obecních bytech

26. 06. 19 Ostrava prodá pozemek v centru, proluku Nové Lauby

17. 06. 19 Moravskoslezský kraj již zná vítěze tradiční soutěže Stavba roku.

27. 05. 19 Slza a Trojzubec. Ostrava prodá pozemky v centru. Na jednom vyroste mrakodrap

Hledáte si vhodné bydlení nebo jen krátkodobé ubytování? U nás si můžete rezervovat pěkné ubytování na dovolenou za rozumnou cenu. Doporučujeme Vám hlavně katalog ubytování Beskydy, kde si s lehkostí vyberete a rezervujete svůj pobyt přímo u majitele.

Zámečnictví - Istalatérství Jan Kavka z Paskova nabízí prodej, instalace a servis kotlů na tuhá paliva značky EkoKomfort, EkoPerfekt a Viadrus.

Developer FINEP nabízí prodej bytů Praha v žádaných lokalitách za atraktivní ceny!

Novostavby, reality Praha od Faraon reality.

-->